pátek 30. října 2015

Leagoo Alfa 5 - Android 5.1 v podání čínských značek aneb levnější nemusí být vždy horší - Seriál 26

Leagoo je další z čínských značek, která není na trhu s mobilními telefony žádným nováčkem, o čemž svědčí i oficiální zastoupení pro českou republiku. V našich končinách sice nezakoupíte u Leagoo veškeré modely, neboť v oficiální nabídce pro českou republiku je prozatím jen pár modelů řady Lead a Elite, ale i tak je z čeho vybírat a to především pokud hledáte zařízení v němž se snoubí rozumná cena s dobrou výbavou.

201510171708444648

Dnes se ale zběžně podíváme na model, který je v současné době ve fázi předprodeje. Jedná se o další z rodiny Alfa s přívlastkem 5 a je to zástupce nižší třídy s cenou, která se v průměru pohybuje okolo 50€, tudíž přibližně 1370Kč. Svou výbavou sice nijak neoslní, ale vezmeme-li v potaz cenu, za níž je možné tento model zakoupit, rozhodně má co nabídnout a není toho až tak málo.

6-15093022103W516-1509302211054T6-1509302211204E

V oblasti designu se drží Leagoo všeobecně jakéhosi svého trendu a zařízení této značky jsou velmi jasně čitelné. Na první pohled obyčejná placka si drží základní rysy značky Leagoo, které můžeme najít i u modelu Elite 5, o němž jsem se v našem seriálu již také zmiňoval. Společným rysem je především tvar a uspořádání zadní strany telefonu. Mírně prohnutá záda se zakulacenými okraji společně s umístěním a tvarem čočky fotoaparátu společně s bleskem jasně říká “jsem Leagoo”. V případě modelu Alfa 5 čočka opět mírně vystupuje nad úroveň těla přístroje. Pod ní se schovává přisvětlovací LED dioda společně s nevýrazným označením výrobce. Ve spodní části zadní strany telefonu najdete označení modelu společně s malou mřížkou hlasitého reproduktoru. Výrobce se v případě modelu Alfa 5 rozhodl pro nabídku tří barevných provedení jímž jsou černá, bílá a champagne. Osobně jsem rád, že se také rozhodl pro matné provedení, neboť ať chceme či ne, luxusem mat sice zrovna nevyniká, ale za to vzhledem ke stopám otisků prstů a jiným nečistotám je vynikající volbou. A nejen zde. Musím říci, že osobně se při držení přístroje s hrubším povrchem cítím jistěji, než při držení skleněné žiletky u níž máte stále pocit, jako by vám klouzala z dlaně ven. Zde tedy hodnotím provedení velmi kladně a uvidíme až naživo, zda také zpracování z hlediska odolnosti a bytelnosti odpovídá ceně, či se výrobce rozhodl i zde vsadit na kvalitu. Sice nemůžeme v této cenové relaci očekávat žádné hodnotné či jen kvalitnější materiály a použitý plast bude pravděpodobně velmi křehký, ale necháme se překvapit.

1445044234238-P-32715991445044234670-P-3271599

Přední stranu okupuje z většiny displej, který kupodivu dostal obstojně velké rámečky, tedy na Vás nebudou koukat obří černé pruhy po stranách. I tak se ale nejedná v žádném případě o bezrámečkové provedení a rezervy jsou zde tedy dosti citelné. Pod displejem nalezneme tři kontextová funkční kapacitní tlačítka, která pravděpodobně neoslní kvalitou podsvícení, pokud vůbec nějaké bude. Ať tak či onak je každopádně škoda, že se výrobce nerozhodl pro softwarovou alternativu, neboť u ní není třeba aplikovat žádné podsvícení, čímž se i zjednodušuje výroba. Alfa 5 je však již takový jaký je a ačkoliv doufám, že se podsvícení stalo jeho součástí, i tak přední strana ač jednoduchá vypadá přinejmenším dobře. Nad displejem nalezneme přední selfie kamerku společně se sadou senzorů a kupodivu i notifikační dioda zde nalezla své uplatnění. Průduch reproduktoru hovorů je pak již starou známou samozřejmostí. Spodní hrana telefonu je zcela nezajímavá a kromě malého otvoru pro mikrofon zde nenaleznete zhola nic. Konektor micro USB společně s 3,5mm audio výstupem se usadili na horní hraně přístroje, což na druhou stranu nemuší být vůbec na škodu, spíše naopak. Na pravé straně nalezneme pouze hlavní zapínací tlačítko a tlačítka ovládání hlasitosti našla své místo na straně levé. Bohužel vzhledem k velikosti přístroje není tato volba umístění ovládání hlasitosti vždy vhodná, neboť při stisku mnohdy omylem stlačí mnoho uživatelů také vypínací tlačítko na protější straně, ale v tomto směru se jedná opět spíše o subjektivní věc.

Vzhledově telefonu dosti pomáhají lemy na bocích s imitací kovu, které vyniknou především u bílé varianty. Celkově ale dílenské zpracování nebude pravděpodobně na příliš vysoké úrovni o čemž svědčí i to, že zadní kryt ne vždy přesně lícuje se zbytkem telefonu. Ve své podstatě se ale vzhledem k ceně jedná o stále velmi dobré provedení o jehož kvalitě poví své až samotný test. O levném provedení ale svědčí i samotné rozměry, kde se výrobce vůbec nesnažil nabídnout tenký telefon a 143,9 x 71,5 x 8,9mm již není zrovna nejméně. Samotná váha však již zapadá do průměru a 137 gramů není vůbec mnoho a Alfa 5 vám ruku v žádném případě neutrhne.

6-1509302213003S
1445044233843-P-32715991445044233994-P-3271599

V oblasti výpočetní výbavy tento model zcela zapadá do řady levných zařízení, i když na druhou stranu nabízí parametry, jimiž se chlubí někdy i třikrát dražší zařízení. 4 jádrový procesor SC7731 pocházející z dílny ne zrovna známého a dosti mladého výrobce Spreadtrum, nabídne 1,3GHz a vadou na kráse je pouze fakt, že se jedná o 32 bitové kódování, díky čemuž na dražší vrstevníky dosti ztrácí. Společně s 1GB operační paměti RAM tak můžeme očekávat spíše průměrný, až podprůměrný výkon. Na druhou stranu obdobnou výbavou disponují například zařízení jako Huawei MediaPad T1 či Huawei Y541 Y5, která se ukázala vzhledem ke zcela běžnému uživateli jako dostačující i když ne příliš oslňující. Bohužel i kapacita úložiště dosti pokulhává a k dispozici zde dostanete pouze absolutně nezbytné, i když ne příliš použitelné minimum, 8GB ROM. To je sice možné rozšířit o dalších až 32GB pomocí paměťové karty, ale díky nemožnosti instalovat aplikace přímo na kartu jde stále o dosti omezující hodnotu. Výkonem tedy Leagoo Alfa 5 neoplývá, ale jednoduché až středně náročné hry si zde zahrajete, na ty náročnější však pro své vlastní dobro rovnou zapomeňte. To i díky faktu, že jako srdce grafických operací tepe v tomto telefonu procesor Mali-400 MP. Ten sice zvládne nemálo, ale zároveň také ne mnoho. Multitasking nebude žádný problém, avšak při multitaskingu mezi větším množstvím aplikací jako je facebook, nějaká ta hra a například náročnější mapy, již pocítíte rezervy a vykreslení chvíli potrvá.

S displejem to již tak špatné není a Leagoo Alfa 5 nabízí to, co mnohé podstatně dražší přístroje. Rozlišení 1280 x 720 je sice “pouze” HD, ale i mnoho dražších přístrojů se nachází i pod touto hranicí a v případě Alfa 5 není jemnost 293ppi na 5 palcích vůbec špatná hodnota. Kolem 300ppi již dostáváme kvalitu obrazu, která v žádném případě neurazí a pokud si nepřejete křišťálově čisté podání, plně dostačuje. Velkým plusem je i fakt, že zobrazovací panel je IPS, tudíž podání barev nebude vůbec špatné a můžeme očekávat i velmi dobré pozorovací úhly. Fotoaparát ale již tak kvalitní nebude a kombinace 8 a 5 megapixelů není nejvyšší, ačkoliv 5MP pro přední selfie kamerku je stále více než v případě modelu iNew U5 o němž jsem psal minulý týden. U tak levného modelu se nedá ani očekávat závratná kvalita snímků a vzhledem ke známému nešvaru čínských levných modelů můžeme i zde očekávat za zhoršených světelných podmínek dosti výrazný šum a samozřejmě se teprve pozná, zda je hlavní fotoaparát ve tmě vůbec použitelný, neboť u tak levných přístrojů se nedostává ani v případě kvality přisvětlovací diody. Na focení tedy pravděpodobně nebude Leagoo Alfa 5 určen a když, tak pouze ve dne.

201510171708453028201510171708459478

S konektivitou Alfa 5 také zaostává, ale v žádném případě ne v porovnání ke svým cenovým vrstevníkům. Nabízí plnohodnotné WiFi, Bluetooth 4.0 či GPS společně s mobilními sítěmi 2G a 3G. Samozřejmě potěší i funkce OTG, avšak ta je již v dnešní době spíše běžnou součástí než výjimečností. Chybí zde ale jak 4G LTE sítě, tak například NFC či HotKnot. Pozitivní je ale fakt, že se opět jedná o dual SIM zařízení, tudíž pro vaše dvě micro SIM karty je zde dostatek prostoru.

V oblasti kvality podání zvuku, alespoň u hlasitého reproduktoru neočekávám také nic zvláštního a ve stylu levných čínských modelů se dá čekat sice hlasitý, avšak basů prostý reproduktor a přibalená sluchátka na tom nebudou o moc lépe. Bonusem tohoto telefonu ale jistě je, že výrobce se snaží výkonové rezervy kompenzovat přibalením ochranné fólie či ochranného krytu. Ani baterie bohužel tyto rezervy nezachrání a s kapacitou 2200mAh déle než jeden den jistě nevydržíte, náruživý uživatelé internetu spíše tak do odpoledních hodin.

Závěrem musím říci, že model Leagoo Alfa 5 není zrovna “nabušený” telefon, ale pokud vezmu v potaz cenu, která je skutečně proklatě nízko, musím jej vzít na milost a říci, že s ohledem k tomuto má skutečně co nabídnout. Nejedná se sice o trhače asfaltu, ale chcete li například za každou cenu vyhovět dětem a pořídit jim velmi levný, ale ucházející přístroj, není zde v podstatě co vytknout. I jako druhý telefon, který používáte pouze pro další SIM, občasné volání a brouzdání po internetu je ideální a to hlavně vzhledem k faktu, že proč kupovat drahý přístroj, když by vám stejně většinu času pouze ležel v kabelce či náprsní kapse. Navíc dostat nejnovější Android 5.1 Lollipop za tak nízkou cenu není vůbec k zahození.


Autor: Jiří Florián

Android 5.1 v podání čínských značek: Recenze a Unboxingy:
20. díl seriálu - Doogee HomTom HT5 - 2015-09-26
21. díl seriálu - MLais MX - 2015-10-03
22. díl seriálu - Blackview BV5000 - 2015-10-04
23. díl seriálu - Kingzone N5 - 2015-10-10
24. díl seriálu - Oukitel K4000 - 2015-10-18
25. díl seriálu - iNew U5 - 2015-10-31




--- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Unboxing --- 2015-09-24
--- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Recenze --- 2015-09-26
--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Unboxing --- 2015-10-02
--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Recenze --- 2015-10-04
--- ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Unboxing --- 2015-10-21
--- ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Recenze --- 2015-10-24




Další články: TOP 10 Google Play:
--- Leagoo Elite 5 - Android 5.1 v podání čínských značek anebo levnější nemusí být vždy horší - Seriál 14 --- 2015-08-29
--- Skype for Business (Skype pro firmy) konečně přichází do Google Play --- 2015-10-14
--- Microsoft chystá sloučení Sunrise a Outlook do jedné aplikace --- 2015-10-28

--- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW41) --- 2015-10-10
--- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW42) --- 2015-10-18
--- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW43) --- 2015-10-25

čtvrtek 29. října 2015

iNew U5 - Android 5.1 v podání čínských značek aneb levnější nemusí být vždy horší - Seriál 25

V dnešním díle seriálu o skutečně levných modelech s Androidem 5.1 Lollipop na palubě se podíváme na jeden, jehož cena se pohybuje v průměru někde kolem 90€, tudíž asi tak 3300Kč. Značka iNew již delší dobou není žádnou neznámou ani v našich končinách a modely tohoto výrobce najdeme na nejednom českém eshopu. Model U5 však cestu na české trhy zatím nenašel a možná je to škoda. Pojďme se ale podívat na to, jakou vlastně dostal výbavu.

inew_u5_13__1_1

Ze strany designu se nemůžu zbavit dojmu, že zde máme opět další z řady zástupců inspirovaných vzhledem nejnovější rodiny jablečných zařízení. Po vzoru například Doogee Valencia Y100 Pro přichází i iNew U5 se značně zaobleným designem, avšak záda zůstala zcela rovná a ani 2,5D Arc Glass se v tomto případě nekoná. U5 na první pohled působí dojmem unibody zařízení, ale není tomu tak. Použitý materiál je samozřejmě plast avšak s velmi povedenou imitací kovu, díky čemuž přeci jen působí toto zařízení trochu bytelněji. Jak jsem již říkal, nemohu se zbavit dojmu jablečné inspirace a tento pocit nabourává pouze přítomnost rámečku okolo displeje. Celý design telefonu je střižen s důrazem na velmi výrazně zaoblené rohy a hrany celkově působí dojmem, že vám telefon zaručeně musí vyklouzávat z ruky ven. Tomu zabrání pravděpodobně jen fakt, že tloušťka modelu se zastavila na 8,2mm díky čemuž budete mít větší jistotu při jeho držení, než v případě ultratenkých žiletek. Celkové rozměry pak dosáhly 144,8 x 71,9 x 8,2mm při váze 143g. Váha však mírně překvapí a to i díky faktu, že se jedná o pěti palcové zařízení a navíc z plastu. Omluvit v tomto případě váhu nemůžeme ani přítomností výkonné baterie, neboť ta zde dostala pouhých 2300mAh, což je v dnešní době u zařízení se systémem Android spíše dosti citelný podprůměr. Vrátíme li se ale k samotnému designu, i přes jisté rezervy musím říci, že opět zde vyzvednu pravidlo, že v jednoduchosti je síla. Telefon ač zcela obyčejný budí dojem jisté elegance a dámy potěší fakt, že výrobce upustil od klasické dvojice černá a bílá a zařízení je nabízeno v provedení šedá, zlatá a růžová. Na zadní straně telefonu kromě nenápadného loga výrobce uprostřed, nalezneme dvojici fotoaparát-blesk, která svým uložením jakoby jablečným telefonům z oka vypadla. Budiž ale iNew U5 k dobru, že čočka fotoaparátu nepřesahuje nad úroveň těla telefonu a tudíž se o ni nemusíte nijak zvlášť obávat. Vzhled obří holé plochy zadní části kazí jen vespod průduch hlasitého reproduktoru, který za sebe hodnotím jako poněkud neohrabaný a nepříliš zdařilý. Přední stranu zabírá samozřejmě z velké části displej, jehož rámečky nepatří sice k nejmenším, ale obří také nejsou. Jedná se zkrátka o takovou zlatou střední cestu. Pod displejem se nachází trojice funkčních kapacitních tlačítek a nad displejem samozřejmě mřížka reproduktoru hovorů společně s čočkou fotoaparátu a sadou senzorů. Boční strany U5 jsou poněkud fádní až nudné a to hlavně díky faktu, že levá a spodní hrana je až na malinký průduch mikrofonu zcela bez poskvrny. Micro USB konektor spolu s 3,5mm zvukovým konektorem se přesunuli na horní hranu a na té pravé nalezneme hlavní vypínací tlačítko společně s kolébkou ovládání hlasitosti. Design tedy za sebe hodnotím skutečně jako nevýrazný a v podstatě nezajímavý. Záchranou je snad pouze výběr barev, neboť ne všichni uživatelé jsou spokojení s černou a bílou. Na druhou stranu, modelů s různobarevným sortimentem je již na trhu mnoho a jedním z nich je například  ZOPO ZP350 Color E, které skutečně nabízí širokou škálu.

1445799787219-P-32654261445800172189-P-32654271445800450323-P-3265428

V oblasti výkonu tento model také nijak nezáří a zapadá do skutečně nižší střední třídy, troufnul bych si říci, že místy až do vyšší spodní třídy. Srdce v podobě chipsetu MT6735P není v této cenové skupině ničím zvláštním a nabídne již známé specifikace, tedy 4 výkonová 64 bitová jádra o taktku 1,0GHz. To postačí pro úkoly běžnému uživateli, ale výše již bohužel iNew U5 aspirovat nemůže. Společně s pouze 1GB operační paměti RAM si sice zahrajete běžné a i středně náročné hry, ale u těch náročnějších již s plynulým chodem nepočítejte a v případě více náročného multitaskingu se skutečně znatelně zadýchá. Pro běžného uživatele, který si vystačí s návštěvou sociálních sítí a brouzdáním po internetu tento telefon nabízí dostatek výkonu, avšak i zde pocítí jisté rezervy a odezvy nebudou tak bleskurychlé, jak by si většina z nás představovala. Alespoň v oblasti úložné kapacity výrobce nešetřil a ačkoliv 16GB není příliš, stále se jedná o jakousi minimální skutečně použitelnou hodnotu. Bonus je samozřejmě přítomnost slotu pro paměťovou kartu, díky čemuž si tuto kapacitu můžete rozšířit až o dalších 32GB, ale jak už tomu bývá, ani 64GB by neměl být problém. Z hlediska výpočetního výkonu je tedy iNew U5 zcela průměrný, ale nesmíme zase zapomínat na cenu, za jakou je na trhu dostupný.

201510161742581863201510261112267202

Bohužel ani grafické specifikace příliš nenadchnou. Zadní fotoaparát dostal do vínku pouhých 8MP, což společně s nešvarem přítomnosti šumu nedává příliš kvalitní fotografie. Ty jsou zde spíše podprůměrné a postačí Vám pouze na pořizování momentek. Pokud však chcete alespoň slušně kvalitní snímky, zde bych se poohlédnul raději jinde. Přední selfie kamerka dostala již velmi slabé 2MP s čímž si vystačíte tak sotva na videohovory. V této oblasti tedy iNew U5 také žádná sláva a za sebe musím říci, že z tohoto modelu nejsem příliš nadšený. Displej je ale zcela průměrný a v jeho případě potěší hlavní IPS technologie, díky čemuž jsou zde alespoň skvělé pozorovací úhly a velmi dobré podání barev. Bohužel se jedná pouze o HD zobrazovací panel, ale i tak je to stále více, než nabízejí některé levné modely. Běžnému uživateli tato kvalita zcela postačí a ač jemnost zobrazení není již tak dobrá, ruku na srdce, známe i mnohem horší.

2015-10-22_16_37_14U52015-10-22_16_37_17u62015-10-22_16_37_20u7

Kde ale přichází příjemné překvapení je konektivita. Na přítomnost standardních sítí 2G a 3G jsme již v dnešní době u všech telefonů zvyklí a ani 4G FDD-LTE již není takovou raritou. iNew U5 však nezapomělo na Evropu a v jeho případě si rychlé internetové sítě užijí i klienti českého vodafonu, neboť tento model funguje s frekvencemi 800/900/1800/2100/2600MHz, tudíž všechny u nás standardně využívané. Zde musím iNew pochválit a alespoň v jednom aspektu dát pro model U5 palec nahoru. Společně s dual sim podporou alespoň v oblasti konektivity předvedlo iNew něco výjimečného.

201510261112266758 (1)

Suma sumárum se v případě iNew U5 jedná o velmi průměrný telefon, který svým designem spíše jen odvádí pozornost od nedostatků a snaží se nalákat na oblíbenou vizáž modelů Apple. I tak je však jistě stále lepší volbou například Mlais M52, který za cenu jen přibližně o 1000Kč vyšší nabízí parametry, za které se nemusí stydět ani velmi náročný uživatel. iNew U5 je totiž skutečně přistroj pouze pro ty, kteří mají svůj telefon opravdu jen na volání a občasné brouzdání záplavou sociálních sítí či hraní jednoduchých oddychových her. Tento fakt se ale výrobce snaží kompenzovat alespoň balením, kde najdete v podstatě vše, co potřebujete.

Autor: Jiří Florián

Android 5.1 v podání čínských značek: Top 10 Google Play:
20. díl seriálu - Doogee HomTom HT5 - 2015-09-26 --- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW41) --- 2015-10-10
21. díl seriálu - MLais MX - 2015-10-03 --- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW42) --- 2015-10-18
22. díl seriálu - Blackview BV5000 - 2015-10-04 --- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW43) --- 2015-10-25
23. díl seriálu - Kingzone N5 - 2015-10-10
24. díl seriálu - Oukitel K4000 - 2015-10-18
Top 10 Stahovaných filmů posledního týden: Recenze a Unboxingy:
--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-10-19 --- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Unboxing --- 2015-09-24
--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-10-26 --- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Recenze --- 2015-09-26
--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Unboxing --- 2015-10-02
--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Recenze --- 2015-10-04
--- ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Unboxing --- 2015-10-21
--- ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Recenze --- 2015-10-24

středa 28. října 2015

Microsoft chystá sloučení Sunrise a Outlook do jedné aplikace

Právě dnes se nechal Microsoft slyšet, že oficiálně slučuje dvě již velmi oblíbené aplikace Outlook a Sunrise. K tomuto kroku by mělo dojít v následujících měsících.

Již dnes se dočkali uživatelé systému iOS během aktualizace aplikace Outlook jistých malých změn, kterými se Microsoft malými krůčky blíží ke sloužení emailového klienta Outlook s oblíbeným kalendářem Sunrise. Zatím se jednalo v podstatě pouze o zjednodušení prostředí vestavěného kalendáře Outlook tak, aby fungoval co nejvíce jako u aplikace Sunrise.

Microsoft získal aplikaci Sunrise minulý rok díky obchodu za několik set milionů dolarů. Nyní ale můžeme očekávat, že v dohledné době pravděpodobně tato velmi oblíbená aplikace zcela zanikne díky implementaci do Outlooku, čímž domácí produkt Microsoft získá již odladěné funkce a také samotný tým vývojářů Sunrise bude pravděpodobně pracovat i s jinými na společné aplikaci Outlook.

Microsoft zatím přesné datum, kdy by mělo k tomuto úplnému sloučení dojít, nezveřejnil, ale nejspíše to nebude trvat dlouho. Dle mého názoru je to ale škoda, neboť nejednou se díky sloučení několika vydařených aplikací zrodila obluda snažící se kombinovat všechny a navíc jen zřídka byla šetrná v oblasti požadovaného výkonu. Nehledě na fakt, že čím více funkcí v jedné aplikaci, tím více problémů a s tím jde ruku v ruce i nižší oblíbenost a spolehlivost.

Uvidíme, zda se Microsoftu tato kombinace povede. Můžeme jen doufat, že to s množstvím funkcí v jedné aplikaci nepřeženou a hlavně, že zůstane ovládání tak jednoduché a přehledné, jako je tomu u těchto aplikací nyní.

Autro: Jiří Florián
Zdroj: thenextweb.com

pondělí 26. října 2015

10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu

Opět je zde Pondělí a to se již nějaký ten Pátek nese ve znamení seriálu o deseti nejstahovanějších filmových titulech předchozího týdne. Ani dnes tomu není jinak a tak zde mám pro vás opět další Top 10.


Tentokrát se v žebříčku mírně řečeno rozvířilo vody, neboť několik snímků naši hitparádu opustilo a ty nové se vyhouply rovnou do vedoucích příček. První místo tentokrát zaujala kreslená komedie nejen pro děti o tom, co se lidem honí hlavou, velmi zjednodušeně řečeno. Tento snímek svou pozici v top 10 již jednou zaujal, ale jen skutečně na velmi krátkou dobu. Uvidíme, jak obstojí tentokrát, ale označení skokana týdne filmu V hlavě již nikdo neodpáře. Dalším skokanem je rovnou na druhém místě snímek Hitman: Agent 47 v němž se v hlavních rolích objevili herci jako Zachary Quinto, jehož známe především jako představitele pana Spoka z nejnovějšího zpracování legendárního Star Trek, či psychopatického vraha ze seriálu Hrdinové. Hlavní roli však ztvárnil relativně neznámí, ale vynikající herec Rupert Friend, který se objevil například ve snímku Lullaby a po jeho boku také téměř neznámá Hannah Ware. V každém případě tento akční thriller je nabitý akcí od samotného začátku až do konce a to i díky faktu, že se opět jedná o jeden s děl natočených na základě počítačové hry.
Třetím skokanem se stalo dobrodružné drama Everest a snímek opět dokazuje, že dobře natočené drama skutečně nemusí být bezduché dílko, ale může zaujmout širokou škálu diváků. Hlavní roli v tomto snímku ztvárnil Jason Clarke, kterého jste mimo mnoho jiných mohli vidět i nedávno v nejnovějším z řady Terminátorů. Spolu s ním se zde také objevil Jake Gyllenhaal, který má poslední dobou ve svém kalendáři také celkem narváno, neboť snímek Bojovník, v němž zaujal hlavní roli, je současně také členem našeho žebříčku.
Do Top 10 se ale probojovala také další komedie na odlehčení dlouhého večera s názvem Vykolejená, popisující nevázaný a šílený život mladé reportérky až do doby, kdy potkala...."toho pravého". Zkrátka další vynikající romantická komedie a těch dobrých není nikdy dost.

Dost už ale omáčky a pojďme se tedy podívat na ten žebříček pro minulý týden.


Místo v žebříčku(Místo předchozí týden)Název filmu originál / Český název CSFDIMDb Hodnocení / Trailer
torrentfreak.com
1(…)Inside Out / V hlavě8.4 / trailer
3(…)Hitman Agent 47 (HDRip) / Hitman: Agent 475.9 / trailer
3(…)Everest (Subbed HDRip) / Everest7.3 / trailer
4(1)Dope / Dope7.5 / trailer
5(5)Jurassic World / Jurský svět7.2 / trailer
6(2)Southpaw / Bojovník7.6 / trailer
7(…)Trainwreck (WEB-DL) / Vykolejená6.6 / trailer
8(4)Knock Knock / Ťuk ťuk5.5 / trailer
9(6)Tomorrowland / Země zítřka6.6 / trailer
10(3)Pixels / Pixely5.6 / trailer

A na závěr opět jak jinak než dávka trailerů ke snímků z naší TOP.


A samozřejmě trocha té filmové hudby.


Takže vám přeji super filmový večer a zase příští týden zde ;-).

Autor: Jiří Florián

Další články:

Android 5.1 v podání čínských značek:

Top 10 Google Play:

Recenze a Unboxingy:

neděle 25. října 2015

Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW43)

43kw GooglePlay TopTen

Neděle 25.10.2015 není sama o sobě v podstatě ničím výjimečná. Pro nás to však znamená zhodnocení dalšího týdne z pohledu událostí v obchodě Google Play a toho, jaké aplikace byly za poslední týden takzvaně IN a jak uživatelé zamíchali pořadím oproti týdnu předchozímu. Nyní se ale již pojďme podívat, jak se nám obsazení žebříčku změnilo, či nezměnilo a o co byl tedy v tom 43. týdnu tohoto roku největší zájem.

Pořadí Místo minulý týden Hodnocení uživatelů Název Popis
1
4,3 Minions Paradise
Zábavná hra na motivy oblíbeného filmu, či spíše oblíbených postav Mimoňů, kteří i z havárie na opuštěném ostrově dokáží udělat zábavnou dovolenou. Takže se ukažte a vybudujte pro své přátele Mimoně zábavné centrum na opuštěném ostrově
2
1 3,9 Messenger (Facebook)
Nejen chatovací klient náležící k v dnešní době již familiární sociální síti.
3 5 4,5 Geometry Dash
Zcela jednoduchá ale zábavná hra na způsob kdysi oblíbených přeskakovaček jejíž prostředí je tvořeno pouze geometrickými tvary. Záludný je také fakt, že ideální nápovědou pro to, kdy skočit, je samotný rytmus hudby v pozadí.
4 3 4,0 Facebook Nenasytný mobilní klient světové sociální sítě.
5 6 4,4 WhatsApp Oblíbený messenger, který zajistí komunikaci napříč různými platformami a to zdaleka nejen psanou.
6 5 4,2 Agar.io Další hra tentokrát však zaměřená celosvětovým směrem, kde si zahrajete společně s lidmi z celé zeměkoule. Princip je tak prostý, až by se mohl zdát nudný, ale pocit když se vykrmíte dost a začnete pojídat ostatní soupeře….no posuďte sami.
7 4,6 360 Security - Antivirus FREE Další z řady bezpečnostních a aplikací, která si dává za úkol zbavit vaše zařízení nepotřebného balastu v podobě zbytkových souborů, zbytečně běžících procesů, ale zároveň i jakási antivirová ochrana. V zásadě další z rodiny aplikací jako je například velmi oblíbený Clean Master a troufám si říci, že po funkční stránce v podstatě zcela stejný, takže záleží jen na uživateli, které provedení zvolí.
8 4,1 Plane Simulator 3D Letecký simulátor, který potěší především majitele výkonově slabších zařízení. Grafika včetně doprovodných zvuků je zcela základní a jednoduchá a ani náročnost celého simulátoru není nijak ohromující. Musím ale pochválit autora za to, že i do velikosti 16,5MB se mu podařilo dostat obstojnou hru na ukrácení dlouhé chvíle v níž si navíc můžete vybírat jednotlivé stroje, vydělávat si plněním úkolů a pořizovat další. Jako jednoduchý hardwarově nenáročný simulátor se tedy osvědčil a hodnocení 4,1 skutečně odpovídá.
9 10 4,3 Viber Další z řady multiplatformních kecálků a VOIP klientů. Za několik málo let vyrostl v dospělou aplikaci po všech stránkách a dnes již nabízí nepřeberné množství nálepek, smajlíků, možnost hlasových hovorů a to nejen v rámci aplikace.
10 4,5 Instagram Instagram není ani třeba představovat, neboť hraní s fotografiemi a vystavování svých pořízených snímků na tuto sociální síť je již spíše záležitostí nostalgickou.

Jak můžete tedy vidět, v minulém týdnu se nám přední příčky moc nezamíchali a i nadále zde zůstává dnes již legendární žrout operačních pamětí Messenger od Facebooku a v čele druhý týden po sobě nesou pomyslný oheň malý žlutí Mimoni. Tři tituly nám však z žebříčku vypadli a to Need For Speed - No limits, Swipe Launcher a Swift WiFi. Tyto tři aplikace nahradil například starý známý Instagram, který ani není třeba dlouze představovat, neboť se jedná již o jakýsi nostalgický doplněk především u oblíbenců selfie. Své místo na slunci si vybojoval také jednoduchý letecký simulátor, který má podobu starších PC her. Na ukrácení dlouhé chvíle je jistě dostačující a ačkoliv nenabízí kdoví jak propracovanou grafiku, za vděk tímto vezmou především majitelé hardwarově slabších zařízení, neboť hra sama má instalační velikosti pouhých 16,5MB a ani během provozu si z operační paměti neukousnu žádný velký kousek. Má i jistou pointu a něco, čemu bychom mohli říkat jednotlivé úrovně. O tom, že se tento jednoduchý projekt autorům podařil svědčí i oblíbenost ze strany uživatelů, neboť hodnocení 4,1 není vůbec špatné.

Dalším nováčkem na poli Top 10 aplikací je také bezpečnostní software 360 Security - Antivirus Free, který není žádným nováčkem a mezi aplikacemi Google Play již pobývá pěkně dlouhou dobu. Na druhou stranu se jedná v podstatě o další aplikaci dávající si za úkol zbavit vaše zařízení balastu v podobě zbytkových souborů, zbytečně běžících procesů či také telefon ochránit proti krádeži a to i ze strany virů a mallware. V tomto případě jde o jakéhosi bratra již dlouho oblíbeného Clean Masteru, který však zvláště poslední dobou přináší do přístrojů také mnoho nepotřebných funkcí, které mohou nezkušenější uživatele spíše obtěžovat, než pomoci.

Na závěr si opět dáme něco málo oddechového videa v podobě aktuálních titulů z žebříčku, ale i jiných oblastí.


A na zkoušku pro ty, kteří ještě 360° video na Youtube nezkusili, zde je něco přímo od Google s názvem Google Play Music.

Autor: Jiří Florián

Další články:

Android 5.1 v podání čínských značek:

Recenze a Unboxingy:

Top 10 filmů minulého týdne:


sobota 24. října 2015

ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Recenze

Jak jsem se již v Unboxingu zmiňoval, ZOPO není na mobilním trhu žádným nováčkem a hlavně v poslední době tento fakt potvrzuje díky kvalitě svých zařízení. Použité materiály mají sice jisté nedostatky, ale to spíše jen v tom ohledu, že jde stále pouze o plastová zařízení. Tak či onak, designové zpracování je téměř u všech modelů skvělé a za vzhled toho co má ZOPO v nabídce se v žádném případě stydět nemusí. V Unboxingu jsme se podívali na zoubek balení a tomu, jak vypadá telefon zvenčí a zda si dal výrobce záležet nejen na výbavě, ale také na tom marketingovém lákání pomocí prvního dojmu. Zde mohu říci, že se tedy nejedná o žádný výkvět prvotřídního prodejního marketingu, ale v žádném případě se mezi konkurencí toto balení neztratí a k dobru hraje modelů ZOPO především fakt, že na rozdíl od mnoha jiných čínských výrobců poznáte hned jaký model jste vlastně dostali, neboť pro každý model je balení jedinečné, tedy v oblasti potisku. Zkrátka je na povrchu velmi zřetelně viditelné jaký model se uvnitř ukrývá a také zde najdete základní specifikace.

D1_1

Nyní se již ale vrhneme na samotnou recenzi a hned v začátku musím říci, že ač ZOPO odladěností systému nepatří zrovna k nejlepším, výbavou a spolehlivostí velmi mile překvapilo.

V hardwarové výbavě, budeme-li brát ohled na skupinu uživatelů na níž model cílí a také cenovou relaci, má ZOPO Speed 7 jistě co nabídnout a není toho v žádném případě málo. V první řadě se podíváme na shrnutí výkonových parametrů.

Systém Android 5.1 Lollipop
Procesor MT6753, 8Core, 1,5GHz, 64bit
RAM (GB) 3
ROM (GB) 16 (11,30 k dispozici)
Paměťové karty Ano (64GB)
Kapacita baterie (mAh) 2500
Displej 5,0” IPS FHD (1920 x 1080), 480dpi
Zadní fotoaparát (MP) 13,2 autofokus, 4864 x 2736
Přední fotoaparát (MP) 5,3, 3072 x 1728
SIM Dual, Micro/Micro
Konektivita Wifi, Bluetooth 4.0, GPRS, 2G, 3G, 4G LTE (800/1800/2600 MHz)
Rozměry (mm) 146,1 x 70,6 x 8,6
Váha (g) 150
Další OTG, podpora gest

Specifikace tedy jasně říkají, že ZOPO Speed 7 není žádný lenoch a má ve svém nitru pěknou dávku výkonu. Samozřejmě na současné vlajkové lodě zavedených značek ještě podstatně ztrácí, ale nesmíme zapomínat, že se zde bavíme o telefonu, jehož cena se pohybuje v maximální výši do 200€. V testu Antutu sice Speed 7 nepředvedl zázračné skóre a výsledkem jen těsně předčil kdysi vlajkovou loď a stále velmi oblíbený model LG G2, ale v reálném provozu jsou výsledky diametrálně odlišné a v případě tohoto hráče se jen potvrzuje, že ač velmi oblíbený, je test Antutu velmi zkreslující údaj.

Screenshot_2015-10-19-17-47-43Screenshot_2015-10-19-17-47-51Screenshot_2015-10-19-17-48-23Screenshot_2015-10-19-17-48-28

Screenshot_2015-10-19-17-48-34Screenshot_2015-10-19-17-48-39Screenshot_2015-10-19-17-48-52Screenshot_2015-10-19-17-48-57

Pokud bychom totiž srovnávali tyto údaje, museli bychom říci, že již recenzované Mlais M52 je mnohem výkonnější. Z reálného světa však musím říci, že v tomto případě bychom byli od pravdy velmi daleko. V jistých ohledech jsou tyto dva modely výkonově srovnatelné, neboť Mlais M52 dohání nižší kapacitu operační paměti výkonnějším chipsetem, avšak ZOPO Speed 7 na druhou stranu exceluje v jiných, velmi důležitých aspektech.

Abych tedy zkusil, co ZOPO Speed 7 zvládá, jal jsem se spustit vícero aplikací a ihned poté nainstaloval a spustil Asphalt 8. Načítání sice trvalo o něco déle, než by uživatel očekával, ale pak šlo již všechno jako na drátkách. Sekání se nekonalo, zamrzání jsem ani nevěděl, že něco takového existuje a neobjevily se ani trhané pohyby. Když jsem však již nechal běžet na pozadí při multitaskingu aplikace typu Facebook, Twitter, Google + a podobné, bylo již poznat, že něco zkrátka musí pryč. I tak se ale telefon držel velmi statečně a mohu říci, že jsem si dokázal bez problémů zahrát. Za to ale vděčíme díky správě operační paměti, s níž si výrobce pohrál, troufám si říci výborně. Ihned po spuštění totiž zjistíte, že z paměti RAM je vám k dispozici celých 2,2GB, o čemž se u všech současných vlajkových lodí může uživatelům pouze zdát. ZOPO Speed 7 si pro systém ukrojí po startu pouhých cca 800MB, z čehož navíc 120 tvoří procesy, které lze ještě vypnout. Zde tedy před výrobcem smekám a musím říci, že v tomto ohledu se snažil. Ani po 5 dnech používání se mi nikdy nestalo, že bych měl operační paměti nedostatek a i při náročném multitaskingu stále zbývalo dost na plynulé fungování. Ano, občas jsem zpozoroval, že se telefon zapřemýšlel, ale skutečně jen na okamžik, což běžný uživatel téměř nepozná. K výraznému zpomalení telefonu nedošlo ani po nasazení 32GB paměťové karty společně s dvěma aktivními SIM. Mnohdy se u levných modelů můžete s plynulým používáním při nasazení paměťové karty s vyšší kapacitou rovnou rozloučit, ale opět musím v tomto ohledu ZOPO pochválit. Pokud se tedy podíváme na tyto paměťové aspekty v souhrnu, dostáváme skvělou správu procesů operační paměti, základní úložný prostor 11,2GB plus paměťové karty s podporou až do 64GB. Zde tedy myslím si dostačující hodnota, neboť 75GB úložného prostoru není v mobilním zařízení vůbec málo a postačí i náročnějším uživatelům.

Screenshot_2015-01-01-00-02-05Screenshot_2015-01-01-00-02-13Screenshot_2015-01-01-00-02-16

Screenshot_2015-01-01-00-02-22Screenshot_2015-01-01-00-02-25Screenshot_2015-01-01-00-02-29Screenshot_2015-01-01-00-02-42

V oblasti displeje a fotoaparátu předvedlo ZOPO u modelu Speed 7 také vynikající výkon. Pěti palcový IPS panel s rozlišením 1920 x 1080, tedy FHD, nabízí vynikající pozorovací úhly a podání barev je také na velmi vysoké úrovní. Nejedná se sice o kvalitu QHD displejů či AMOLED zobrazovačů nejnovějších vlajkových lodí, ale běžný uživatel zde pixely nezahlédne a jemnost zobrazení 440ppi je na úrovní hodnocené jako “Skvělá”. O kvalitu obrazu u tohoto modelu tedy strach mít nemusíte a užijete si naplno i náročnější snímky či vysoce kvalitní fotografie. A právě zde přichází hlavní překvapení tohoto modelu. Hlavní fotoaparát, který nabízí rozlišení 13,3MP a je schopen pořizovat fotografie v rozlišení 4864 x 2736 potěší mnohdy i náročnější uživatele. Nejen že za denního světla jsou fotografie čisté a podání barev je také na vysoké úrovní, ale výrobci se povedlo zbavit nešvaru mnohých čínských modelů, jimiž je šum za zhoršených světelných podmínek. I za tmy s pomocí blesku dokáže totiž ZOPO Speed 7 pořídit kvalitní fotografie, na nichž je šum patrný pouze při zvětšení fotografie. Zde musím ZOPO skutečně velmi pochválit, neboť například Mlais M52 či i dokonce velmi oblíbený Ulefone Be Touch 2 má v tomto ohledu ještě co dohánět. I samotný blesk podává skvělé výkony a jeho osvětlovací schopnosti jsou velmi dobré. U přední kamery již jisté rezervy zaznamená každý a zde, zvláště při zhoršených světelných podmínkách, je již šum patrný i při běžném focení. Na selfies pro sociální sítě či rychlé snímky ale kvalita také dostačuje a zařadil bych ji ve své skupině spíše k těm lepším. Jako konkurenta zavedených výrobců bychom zde mohli zmínit například povedený Huawei P8 Lite, který v oblasti fotoaparátů nabídne skutečně prvotřídní kvalitu, avšak není vhodný pro uživatele, kteří touží využívat jak paměťové karty, tak dvě SIM současně. Za přibližně stejnou cenu zde dostanete ale pouze HD zobrazovací panel, který ale i tak podává velmi dobré výkony, společně s 2GB operační paměti RAM a osmi jádrovým procesorem Kirin620, jenž nabízí takt 1,2GHz. I baterie je poněkud slabší a 2200mAh oproti 2500mAh by již mohlo být znát. Zde však hraje opět roli náročnost hardwarové výbavy a s výdrží jsou na tom tyto dva modely v konečném důsledku zcela stejně. Výhodu má však Huawei P8 Lite v podpoře LTE sítí, neboť na rozdíl od ZOPO Speed 7 podporuje veškeré u nás využívané frekvenční pásma.

Také nesmíme zapomenout na výbavu zvukovou. Zde se u reproduktoru hovorů ZOPO také ukázalo a ten vám zvuk zprostředkuje čistě a dostatečně hlasitě. Co do hlasitosti nezůstává pozadu ani hlasitý reproduktor, avšak zde se bohužel výrobci nepovedlo dotáhnout kvalitu do konce a díky snaze o alespoň jakousi minimální kvalitu basové oblasti při vyšší hlasitosti občas zaslechnete vibrace reproduktoru, což není zcela příjemné. Zde by si zasloužil tento model více péče.

Suma sumárum v oblasti hardwaru předvedlo ZOPO skvělou práci a ačkoliv se nároční uživatelé jistě podívají jinam, za danou cenu nabízí tento model skutečně hodně “muziky”.

A jak se tento “malý” krasavec ukázal po softwarové stránce?

Screenshot_2015-01-01-00-02-48Screenshot_2015-01-01-00-02-56Screenshot_2015-01-01-00-03-01Screenshot_2015-01-01-00-03-06

Screenshot_2015-01-01-00-03-15Screenshot_2015-01-01-00-03-19Screenshot_2015-01-01-00-03-26

Ihned po spuštění telefonu se dostanete rovnou na domovskou, respektive zamykací obrazovku. Žádné zaváděcí nastavení a zadávání účtu, toto ZOPO zcela vynechalo a nechává uživateli možnost rovnou začít telefon používat bez nutnosti cokoliv nastavovat. Samozřejmě v takovémto případě máte k dispozici skutečně jen obyčejný telefon a jako smartphone by jste jej moc nevyužili, ale možnost zde je. Samotné prostředí dostalo kabát v podobě grafické nádstavby výrobce , která nese název MOLY, ale to pouze v grafickém podání ikon či menu aplikací. Zbytek čistého androidu zůstal v podstatě nedotčen a najdete zde klasickou lištu upozornění s ovládacími prvky či menu Nastavení, kde pouze přibyly položky související s funkcemi daného zařízení, jako je ovládání gesty či možnost pomocí napsání gesta na zamykací obrazovku spustit předvolenou aplikaci, či pouze dojitým poklepáním zapnout displej. Vyzvednout zde musím také funkci OTA update, který zde skutečně funguje tak jak má a ihned po spuštění proběhla aktualizace a to bez jakýchkoliv potíží. To sice není v dnešní době nic neobvyklého, ale i tak chválím za plnohodnotnou podporu ze strany výrobce.

Co již není tak pozitivní, avšak ani ne na škodu, je množství předinstalovaných aplikací. Výrobce se zde již částečně posunul na úroveň zavedených značek a do čistého androidu přidal aplikace dle vlastního výběru, jako jsou hry, tři prohlížeče v podobě Chrome, Opera a výchozí Android či přímý odkaz na stránky ZOPO. Zde však podotýkám, že veškeré aplikace, kromě výchozích Gapps, je možné jednoduše odinstalovat a tudíž se nejedná o balast, ale spíše o jakousi aktivitu ze strany výrobce. Navíc je poznat, že i samotný výrobce nemá veškeré aplikace pevně určené, neboť na dvou ze šesti kusů tohoto modelu, byly předinstalovány zcela rozdílné aplikace než na ostatních.

Tak či onak, po celou dobu zkoušení byl chod systému zcela plynulý a skutečně velmi svižný. Jakožto zarytý fanoušek alternativních ROM a Launcherů jsem po dvou dnech nainstaloval svůj oblíbený Nova Launcher a poupravil si vzhled a možnosti k obrazu svému. Zde musím říci, že ZOPO Speed poté předvádělo ještě bravurnější podívanou a přechody mezi plochami či nabídkou aplikací byly zcela plynulé a bleskurychlé.

Při připojení k datovým sítím, ať již mobilním či WiFi telefon načítá vše bez problémů a nedochází ke ztrátě signálu či problémům ze strany WiFi. Vše zkrátka funguje tak jak má. Dokonce i ovládání pomocí gest, jako je posouvání stránek a podobně vykazovalo jen minimální chybovost a ze 95% reagovalo absolutně perfektně, těch zbylých 5% jsem pravděpodobně zavinil sám přílišnou rychlostí pohybu.

V souhrnu tedy musím konstatovat, že ačkoliv v jistých aspektech má ZOPO Speed 7 také své mouchy a není tedy perfektní, v dané kategorii se jedná pravděpodobně o téměř nejlepší volbu a konkurencí by mohly být pouze některé modely již zavedených značek, u jejichž výběru by svou roli hrála dostupnost servisu. Již nyní však najdete tento model u prodejců u nás, kdy například MALL.CZ nabízí ZOPO Speed 7 již za 5300Kč čímž tedy cenou značně trumfuje zmiňovaného konkurenta Huawei P8 Lite, který je dostupný také na MALL.CZ a to za 6500Kč.

Za mě tedy říkám modelu Speed 7 jednoznačně ANO, což se potvrzuje také stále větším zastoupením na českém a slovenském trhu.

Autor: Jiří Florián


Renceze a Unboxingy: Android 5.1 v podání čínských značek:

--- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Unboxing --- 2015-09-24

--- Mlais M52 - Dravec střední třídy za lidovou cenu - Recenze --- 2015-09-26

--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Unboxing --- 2015-10-02

--- V5S - Chytrý náramek za směšnou cenu - Recenze --- 2015-10-04

--- ZOPO Speed 7 (ZP951) - Hodně muziky za málo peněz - Unboxing --- 2015-10-21

18. díl seriálu - UMI Fair - 2015-09-19

19. díl seriálu - Cubot H1 - 2015-09-19

20. díl seriálu - Doogee HomTom HT5 - 2015-09-26

21. díl seriálu - MLais MX - 2015-10-03

22. díl seriálu - Blackview BV5000 - 2015-10-04

23. díl seriálu - Kingzone N5 - 2015-10-10

24. díl seriálu - Oukitel K4000 - 2015-10-18

Top 10 Google Play: Top 10 Stahovaných filmů minulého týdne:

--- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW41) --- 2015-10-10

--- Google Play - Nejoblíbenější aplikace tohoto týdne (KW42) --- 2015-10-18

--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-09-21

--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-09-28

--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-10-05

--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-10-12

--- 10 Nejstahovanějších filmů minulého týdne - filmové pirátství v přehledu --- 2015-10-19