V dnešním díle o čínských telefon s operačním systémem Android 5.1 a čtyřmi jádry v srdci se podíváme opět na jednoho předprodejového člena hranice mezi nižší a střední třídou. Je jím model od společnosti Oukitel, která kromě několika modelů chytrých telefonů má na svém kontě i jedny chytré hodinky Oukitel A28, jejichž předprodej skončil jen před několika dny. Ač model U2 spadá svou výbavou mezi ty slabší, v oblasti použitých materiálů výrobce rozhodně nešetřil a tak se zde objevuje levný telefon s kvalitami modelů vyšších tříd.
Svým vzhledem dokáže hned na první pohled U2 zaujmout a ne každý by čekal cenovou hladinu okolo €90. Telefon, i když velmi opatrně, působí elegantním dojmem a zpracování jen potvrzuje, že v jednoduchosti je krása. Ostře střižené linie společně se zaoblenými rohy působí velmi pěkně a nechávají vyniknout kovový rámeček, který se u levnějších modelů objevuje spíše v podání plastu s imitací kovu. Oukitel tedy vsadil na osvědčenou kombinaci Kov-Sklo a tak i na zadní straně telefonu nenajdete plast, nýbrž skleněný povrch. Ten narušuje v levém horním rohu pouze čočka fotoaparátu s bleskem a ve spodní části logo výrobce a průduch hlasitého reproduktoru. Většinu přední strany okupuje pěti palcový displej, který bohužel dostal rozlišení pouhých 960 x 540 pixelů, tudíž se nedostalo ani na HD. To však do jisté míry nahrazuje fakt, že byla použita technologie IPS a sám výrobce slibuje vynikající pozorovací úhly společně s velmi věrohodným podáním barev. Také budiž modelu U2 k dobru, že se jedná o prakticky bezrámečkový displej, tudíž po stranách vzhled nenarušují žádný pruhy navíc. Nad displejem potom najdeme průduch reproduktoru hovorů, fotoaparát a sadu senzorů. Ve spodní části se nacházejí tři funkční kapacitní tlačítka a je škoda, že se výrobce nerozhodl využít softwarovou alternativu. Samotný kovový rámeček na pár místech narušují pouze předěly určené pro antény. Na levé straně nalezneme tlačítka ovládání hlasitosti, na pravé hlavní power button a konektory pro sluchátka i micro USB se přesunuli do horní části telefonu. Tato pozice USB může být pro některé uživatele nezvyklá, ale z vlastní zkušenosti vím, že v případě nutnosti mít telefon při práci na nabíječce se jedná spíše o výhodu, neboť vám konektor nepřekáží. Rozměry modelu také potěší a ačkoliv u levných telefonů není tloušťka na prvním místě 14,3 x 7,05 x 0,83mm je skutečně velmi dobré i když váha díky použitým materiálům poněkud povyskočila a to na hodnotu 150 gramů.
Z hlediska fotografických schopností tohoto drobečka již můžeme flintu do toho pomyslného žita alespoň zapíchnout. Zde je totiž pro zadní fotoaparát k dispozici pouhých 5,0 megapixelů interpolovaných na 8. Kvalitě nepomůže ani fakt, že výrobce deklaruje optiku Sony, neboť 5 megapixelů ani Sony nezachrání. Zde tak máte možnost pořizovat fotky s kvalitou dostačující maximální pro sociální sítě či skutečně jen rychlé nejnutnější fotografování. K fotoaparátu je zde i blesk v podobě LED diody, ale přiznávám, že ani od tohoto moc světla neočekávám....po zkušenostech. Přední fotoaparát také není žádný zázrak a zde je pro Vás k dispozici optika o pouhých 2,0 megapixelech opět interpolovaných na 5,0. Interpolace neinterpolace, fyzické rozlišení se nemění a tudíž v oblasti fotoaparátu žádná slává.
Teď již zbývá pouze možnost neduhy optiky vynahradit konektivitou a zde se skutečně malé překvapení koná. U tak levných modelů jako je Oukitel U2 nebývá přítomnost podpory 4G FDD LTE sítí zvykem, avšak tento model rychlé sítě ve své nabídce má. Přesněji pásma o frekvencích 800/1800/2100/2600 MHz, tudíž opět a stále kromě klientů českého Vodafonu si užijete vysokorychlostní připojení i v našich končinách. Pak již přítomnost podpory 2G, 3G, Wi-Fi či Bluetooth 4.0 nikoho příliš nepřekvapí a samozřejmě nesmí chybět GPS a klasická sada pohybových a všech možných senzorů. Potěší ale podpora OTG, která je v dnešní době ve své podstatě součástí každého androidího telefonu. Celému tomu balení dodává energii baterie o kapacitě 2050 mAh, takže takový standard modelů této třídy, pokud se nejedná o energetické dravce typu THL5000 a podobné.
Za mě tedy model Oukitel U2 palec ani dolů ani nahoru. V oblasti vzhledu a použitých materiálů jde samozřejmě pochvala a palec k nebi. Výkonová výbava je již rozpačitější, ale přihlédnu-li k ceně a skupině uživatelů na níž je ve své podstatě zaměřena pozornost tohoto modelu, musím přiznat jisté klady a sympatie. Jak se ve skutečnosti tento model výrobci povedl je otázkou delšího testování na které si musíme počkat do skončení předprodeje, ale již nyní mohu říci, že telefon svou výbavou zcela běžného uživatele jistě neurazí a jistě si najde mnoho příznivců. V současnosti je možné tento model objednávat například na portálu GearBest či Pandawill a mnoha jiných a k dispozici je v provedení černá a bílá.
Autor: Jiří Florián
Další články:
1.
díl seriálu - Cubot X12 - 2015-07-09
2.
díl seriálu - Siswoo Chocolate A4+ - 2015-07-14
3.
díl seriálu - Bluboo X550 - 2015-07-18
4.
díl seriálu - Elephone S2 Plus - 2015-07-18
5.
díl seriálu - Doogee F3 a F3 Pro Glass Shell - 2015-07-20
6.
díl seriálu - Meizu M2 - 2015-08-01
7.
díl seriálu - Zopo ZP350 Color E - 2015-08-02
8.
díl seriálu - Elephone Trunk - 2015-08-08
9.
díl seriálu - Oukitel U2 - 2015-08-09
Žádné komentáře:
Okomentovat