čtvrtek 25. června 2015

Mlais M7 - Našlapaná "bestie" pod 180 euro


 
V předchozích článcích jsme Vás již letmo seznámili se zařízeními od společnosti Mlais a to přesněji s modeli MX a M52. Těmito dvěma však nabídka této čínské společnosti nekončí a nyní jsem se rozhodl Vám nabídnout ochutnávku v podání modelu M7, který horlivě útočí na spodní příčky high end modelů. Stále sice zůstává mezi zařízeními střední třídy, ale jen o fous. Jak vzhledem tak výbavou se nemá vůbec za co stydět a tak se na něj pojďme podívat trošku blíže.
 
 

Zařízení je k dispozici ve dvou barvách a to standardní černé a bílé, takže žádná extravagance se nekoná. Celkový design je ale velmi povedený a i umístění tlačítek, či pruhů přerušujících jinak bravurní rámeček, celkový dojem nijak zvlášť nekazí. Rozměry telefonu zůstali v rozumných mezích a i přes to, že dostal do vínku 5,5 palcový IPS displej s HD rozlišením, do kapsy se Vám stále ještě vejde. 14,95 x 7,68 x 0,86 cm sice nejsou rozměry vlajkové lodi hodné zařazení mezi high endy, ale i tak se jedná o velmi přijatelné hodnoty. Trochu však nepotěší, že i s těmito rozměry výrobce do zařízení vměstnal baterii o kapacitě pouhých 2600 mAh a díky menší baterii by i váha, která činí 160 gramů, mohla klesnout o něco níže. U přístroje se nemusíte bát ani občasných škrábanců na displeji či jeho rozbití, neboť výrobce dal na klasiku a k ochraně zobrazovače použil sklo Corning Gorilla Glass 3.
 

 
Telefon jsem v nadpisu nazval bestií, neboť o takovou pomyslnou bestii skutečně jde, alespoň ve skupině levných zařízení. V rodině telefonů značky Mlais sice nevyčnívá až tak moc, ale přeci se jen něco najde a to například paměť RAM, které výrobce dopřál celé 3 GB. Společně se 64 bitovým procesorem MTK6752 o osmi jádrech a 1,7 GHz tak dostanete opravdu slušný výpočetní výkon a přidáme-li k tomu ještě grafický chipset ARM MALI760 MP2, jistě si své užijí i náročnější hráči. Sice výrobní technologie s 28nm tranzistory je již v oblasti dnešních high endových čipů poněkud pozadu, ale i tak má hodně co nabídnout.
 
 
S úložištěm opět ale poněkud šetřili a v základu dostáváme jak jinak než 16 GB. Kompenzací je snad jen přítomnost slotu pro paměťové karty, který nám dovoluje tuto kapacitu rozšířit až o dalších 64 GB. Jak je již opravdu velkým standardem u čínských značek, nechybí ani podpora dual SIM. Co ale potěší je, že výrobce už u každého svého modelu myslí i na nás evropany a tak sítě 4G si užijete naplno i u nás. Standardem samozřejmě zůstává přítomnost 2G, 3G, Wi-Fi, GPS či Bluetooth ve verzi 4.0.
 
 
Herní nadšenci si tedy příjdou vcelku na své, ale co například fotografové? Schopnosti optiky čínských levných značek jsou všeobecně slabší než u společností typu Sony či Samsung, ale i tak běžnému uživateli plně postačí. Zadní fotoaparát s 13,0 MP optikou s přisvětlovací diodou sice není zázrak studiového profesionála, ale v cenové relaci se jedná ještě velmi dobře provedený fotoaparát. Přední snímač potom nabízí 5,0 MP a na klasické selfies či profilové fotky stačí bez výjimky.
 
 
Co ale jistě zaujme je snímač otisků prstů, který Mlais umístilo tak nějak klasicky pro čínské výrobce a to na zadní stranu přímo pod optiku fotoaparátu. Snímače otisků prstů jsou v poslední době stále častější a není čemu se divit, neboť díky nativní podpoře v rámci operačního systému Android od verze 5.0 je tato výhoda logickým krokem. Telefon tedy běží na Androidu 5.0 Lollipop, který dokáže plně využít potenciál osmi jádrového procesoru.
Máme zde tedy opravdu povedeného "dravce", která zaujme nejednoho uživatele a to jak výkonem tak provedením. Za cenu, která se momentálně pohybuje okolo 180 euro se jedná o lákadlo pro ty, kteří nechtějí utrácet obrovské sumy za značky jako je HTC, Samsung a jiné. I když samozřejmě kvalita je o trošku někde jinde, jako taková nezklame a osobně si myslím, že telefon, potažmo výrobce,  si zaslouží jistou dávku respektu.
 
Telefon můžete momentálně zakoupit mimo jiné například v eshopech jako je GearBest, či Pandawill.
 
Autor: Jiří Florián
 
 
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat